«Իմ հեռախոսը բացել են, շատ նյութեր հայտնվել են վարչապետի մոտ». Աղազարյան
ԱԺ արդեն անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանն այսօր հայտարարել է, որ քրեական գործով քննիչին հեռախոսը հայտնելուց հետո դրանում եղած նյութերը հայտնվել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ։
«Պարզվում է, որ իմ հեռախոսը բացել են, իմ հեռախոսի միջից շատ նյութեր հայտնվել են վարչապետի մոտ։ Ո՞վ է այդ նյութերը տվել վարչապետին, ի՞նչ նպատակով է տվել, ես չգիտեմ», -  լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը՝ հավելելով, որ ինքը չգիտի, թե որքանով է դա օրենքի շրջանակներում։
Աղազարյանի պնդմամբ՝ շուրջ 10-ը օր իր հեռախոսը եղել է քննիչի մոտ, իսկ քննիչը վստահեցրել է, որ հեռախոսն ուսումնասիրվում է Արգիշտի Քյարամյանի հետ միջադեպի մասով։

«У меня вскрыли телефон и у премьер-министра оказалось много материалов». Агазарян
Овик Агазарян, ныне независимый депутат НС, заявил сегодня, что после того, как он отдал телефон следователю по уголовному делу, материалы находящиеся в нем оказались в распоряжении премьер-министра Никола Пашиняна.
" Оказывается, мой телефон был вскрыт, множество материалов с моего телефона оказалось в распоряжении премьер-министра. Кто передал премьер-министру эти материалы, с какой целью, я не знаю ", - заявил на пресс-конференции депутат Овик Агазарян, добавив, что не знает, насколько это в рамках закона.
По словам Агазаряна, его телефон находился у следователя около 10 дней, и следователь заверил, что телефон изучается в связи с инцидентом с Аргишти Кярамяном.