«Ներողություն եմ խնդրում իմ կուսակցական ընկերներից». Հովիկ Աղազարյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ներողություն եմ խնդրում իմ կուսակցական ընկերներից, որևէ ժամանակահատվածում իմ վարքով, իմ քայլով չնչին իսկ վնաս հասցրած մեր թիմի հեղինակությանը». այսօր հայտարարել է ԱԺ արդեն անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը՝ տեղեկացնելով, որ դուրս է գալիս ՔՊ խմբակցությունից։
«Չեմ ուզում ՔՊ խմբակցության իմ գործընկերներին լրացուցիչ դժվար իրավիճակում դնել և քննարկել խմբակցությունից ինձ հեռացնելու հարցը։ Ես ինքս հայտարարում եմ, որ մեծ ցավով դուրս եմ գալիս ՔՊ խմբակցությունից. վայր եմ դնում իմ լիազորությունները, որպես հաշվիչ հանձնախմբի անդամ։ Նաև ուզում եմ ասել, որ տարբեր տեղերից, տարբեր մակարդակներով իմ անձին վերաբերվելիք հայտարարությունները, արձանագրումներն ու գնահատականները, բոլորը չէ, որ կստանան պատասխան, որովհետև դրանք շատ կլինեն, բայց բոլոր այն դեպքերում, որ ես կպատասխանեմ դրանց, դրանք կլինեն 1 մակարդակ ցածր՝ ոչ հայելային»,- ասաց Աղազարյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ ՔՊ վարչության որոշմամբ՝ Հովիկ Աղազարյանը հեռացվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից՝ պետական և կուսակցական նշանակության կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության արտահոսքերի, ինչպես նաև հանրության բարոյական նորմերի կոպիտ խախտումների պատճառով։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էլ քարտուղարությանը խնդրել է «պարոն Աղազարյանին տեղափոխել մեր խմբակցությունից մեկ այլ տեղ»։

«Я прошу прощения у своих друзей по партии». Овик Агазарян (ВИДЕО)
« Я прошу прощения у своих друзей по партии, за то, что своим поведением и действиями нанес хотя бы малейший ущерб репутации нашей команды ». Сегодня независимый депутат НС Овик Агазарян заявил, что покидает фракцию ГД.
" Я не хочу ставить своих коллег по фракции ГД в дополнительную трудную ситуацию и обсуждать вопрос об исключении меня из фракции". Я сам с большой болью заявляю, что покидаю фракцию ГД. Слагаю с себя полномочия члена счетной комиссии.  Также хочу сказать, что высказывания, сообщения и оценки обо мне из разных мест, на разных уровнях не все получат отклик, потому что их будет много, но во всех случаях, когда я на них отвечу, мой ответ будет 1 уровнем ниже, а не зеркальным, сказал Агазарян.
Напомним, вчера решением правления ГД Овик Агазарян был исключен из партии "Гражданский договор" из-за утечки конфиденциальной информации государственного и партийного значения, а также грубых нарушений норм общественной морали.
Спикер НС Ален Симонян попросил секретариат "переместить господина Агазаряна в другое место из нашей фракции" .