Վարչապետն ընդունել է Նիդերլանդների նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին, ով նոր է ստանձնում դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հետագա զարգացման ու ամրապնդման: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև վերջին տարիներին ձևավորվել է սերտ փոխգործակցություն, առկա է ակտիվ քաղաքական երկխոսություն: Երկրի ղեկավարը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկկողմ արդյունավետ աշխատանքի արդյունքում տարբեր ոլորտներում կապերն էլ ավելի կընդլայնվեն:
Դեսպանն ընդգծել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացնելու Նիդերլանդների Կառավարության շահագրգռվածությունը, այդ թվում՝ ժողովրդավարական բարեփոխումների առաջմղման, տնտեսական կապերի ընդլայնման, Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման ուղղություններով:

Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Нидерландов в Армении Марике Гарриет Монрой-Винтер, которая только что приступила к исполнению дипломатической миссии в нашей стране.
Премьер-министр поздравил посла с вступлением в должность и пожелал успехов в дальнейшем развитии и укреплении сотрудничества между Арменией и Нидерландами Никол Пашинян отметил, что между двумя странами существует активный политический диалог, который в ближайшем будущем. Глава государства выразил надежду, что в ближайшем будущем в результате эффективной двусторонней работы отношения в различных сферах будут еще больше расширяться.
Посол подчеркнул заинтересованность правительства Нидерландов в развитии отношений с Арменией, в том числе в направлениях продвижения демократических реформ, расширения экономических связей и развития отношений между Арменией и Европейским Союзом.