Վարչապետն ընդունել է Նիդերլանդների նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին, ով նոր է ստանձնում դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հետագա զարգացման ու ամրապնդման: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև վերջին տարիներին ձևավորվել է սերտ փոխգործակցություն, առկա է ակտիվ քաղաքական երկխոսություն: Երկրի ղեկավարը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկկողմ արդյունավետ աշխատանքի արդյունքում տարբեր ոլորտներում կապերն էլ ավելի կընդլայնվեն:
Դեսպանն ընդգծել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացնելու Նիդերլանդների Կառավարության շահագրգռվածությունը, այդ թվում՝ ժողովրդավարական բարեփոխումների առաջմղման, տնտեսական կապերի ընդլայնման, Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման ուղղություններով:

Prime Minister Nikol Pashinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Netherlands to Armenia, Marieke Harriet Monroy-Winter, who has just assumed the diplomatic mission in our country.
The Prime Minister congratulated the ambassador on assuming the position and wished success for the further development and strengthening of cooperation between Armenia and the Netherlands. Nikol Pashinyan noted an active political dialogue between the two countries. Due to practical bilateral work, relations in various fields will be further expanded shortly.
The ambassador emphasized the Netherlands Government's interest in developing relations with Armenia, including promoting democratic reforms, expanding economic ties, and developing relations between Armenia and the European Union.