Վարչապետն Ուրուգվայի նորընտիր նախագահին հրավիրել է Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ժամանդու Օրսիին՝ պաշտոնում ընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով մեծագույն հաջողություններ Ձեր բարձր ու պատասխանատու առաքելության մեջ:
Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Ուրուգվայը շարունակելու է անշեղորեն ընթանալ տնտեսական զարգացման, մարդու իրավունքների պաշտպանության և ժողովրդավարության ամրապնդման ճանապարհով:
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի և Ուրուգվայի միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները և գոհունակությամբ արձանագրում եմ, որ վերջին տարիներին դրանք զարգացման նոր փուլ են թևակոխել:
Ուրուգվայի մեծաթիվ հայ համայնքը ևս զգալի դերակատարում ունի մեր պետությունների միջև փոխգործակցության խորացման գործում:
Ցանկանում եմ հայտնել համատեղ աշխատելու և մեր երկկողմ օրակարգը հարստացնելու իմ պատրաստակամությունը՝ ի բարօրություն մեր բարեկամ ժողովուրդների և երկրների:
Օգտվելով այս պատեհ առիթից՝ հրավիրում եմ Ձեզ պաշտոնական այց կատարել Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետներում»:

The Prime Minister invited the newly elected president of Uruguay to Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Yamandu Orsi on his election as President of the Eastern Republic of Uruguay.
"I warmly congratulate you on your election as the President of the Eastern Republic of Uruguay, wishing you great success in your high and responsible mission.
I am sure that during your term of office, friendly Uruguay will continue to move steadily along the path of economic development, protection of human rights, and strengthening of democracy.
I highly value the friendly relations between Armenia and Uruguay that have historically formed, and I am satisfied that they have entered a new stage of development in recent years.
The large Armenian community of Uruguay also plays a significant role in deepening the interaction between our countries.
I want to express my willingness to work together and enrich our bilateral agenda to benefit our friendly peoples and countries.
Taking advantage of this opportunity, I invite you to make an official visit to Armenia at a time convenient for you."