Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշին: Շնորհավորելով Հայաստանում դիվանագիտական ծառայության անցնելու կապակցությամբ՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը դեսպանին հաջողություններ է մաղթել այդ կարեւոր առաքելությունում՝ նշելով, որ որպես ԱԺ նախագահ` պատրաստ է ցուցաբերել անհրաժեշտ օգնություն հայ-գերմանական հարաբերությունները զարգացնելուն միտված նախաձեռնություններում:
Գերմանիայի դեսպանն էլ իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին ընդունելության համար ու վստահեցրել, որ անելու է հնարավորը` երկկողմ հարաբերություններին նոր տեմպ հաղորդելու համար:
Երկու երկրների հարաբերություններին վերաբերող հարցերից բացի ՀՀ ԱԺ նախագահի եւ Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանի քննարկումների առանցքում են եղել նաեւ Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերը:

Спикер НС РА Ален Симонян 27 ноября принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Германия в Армении Клаудию Буш. Поздравив ее с поступлением на дипломатическую службу в Армении, Спикер НС пожелал успехов послу в этой важной миссии, отметив что как спикер НС он готов оказать необходимое содействие инициативам, направленным на развитие армяно-германских отношений.
Посол Германии, в свою очередь, поблагодарил Алена Симоняна за прием и заверил, что сделает все возможное, чтобы придать новый темп двусторонним отношениям.
Помимо вопросов, касающихся отношений между двумя странами, в центре обсуждений между Председателем НС РА и послом Германии в Армении были также вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-ЕС и региональными развитиями.