Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի նոյեմբերի 28-ին Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին. այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը
«ՀԱՊԿ֊ի աշխատանքներին մասնակցությունը սառեցնելու մասով ՀՀ դիրքորոշումը փոփոխության չի ենթարկվել»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ երեկ ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտարարել էր, որ Հայաստանը չի մասնակցի նոյեմբերի 28-ին Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին, սակայն Երևանը զգուշացրել է, որ դեմ չէ նիստում համաձայնեցված փաստաթղթերի ընդունմանը:

Nikol Pashinyan will not participate in the CSTO summit
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will not participate in the CSTO summit in Astana on November 28. Nazeli Baghdasaryan, press secretary of the RA Prime Minister, said this in a conversation with Radar Armenia
"The position of RA regarding freezing the participation in CSTO activities has not changed," he said.
It should be noted that yesterday, the assistant president of the Russian Federation, Yuri Ushakov, announced that Armenia will not participate in the CSTO summit to be held in Astana on November 28. Still, Yerevan warned that adopting the agreed-upon documents at the session is okay.