«Թիմից ճնշումներ կան, կուզեի՝ Ալեն Սիմոնյանն ինձ սպառնար». Աղազարյան
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը հայտարարել է, որ մանդատը վայր դնելու մասին որոշում կկայացնի մանկության ընկերոջ հետ հանդիպումից հետո․ «Երեկ՝ ժ․ 2.45, հեռախոսազանգ եմ ստացել Մոսկվայում ապրող իմ մանկական, ուսանողական ընկերոջ կողմից, որ ինքը շատ կնեղանա ինձնից, եթե արձագանքեմ վարչապետի խնդրանքին՝ առանց իրեն տեսնելու»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ այդ հանդիպումից հետո որոշում կկայացնի։ Նա նշել է, որ ընկերը Հայաստան կգա այսօր. «Ես չասացի նրա խնդրանքը կկատարեմ, ես ասացի՝ կխորհրդակցեմ։ Ես խորհրդակցում եմ իմ տղաների հետ, իմ կնոջ հետ, ընտանիքի անդամների հետ, ընկերների հետ։ Հո այդքան հեշտ չէ վարչապետի հրապարակավ խնդրանքին արձագանքելը։ Դրական-բացասական կապ չունի։ Կարծում եք՝ հեշտ բա՞ն է»։
Աղազարյանը մանրամասներ չի հայտնել ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպումից՝ ասելով, որ զրույցը հրապարակայնացնելը կոռեկտ չէ։ Ճնշումների մասին հարցին ի պատասխան էլ՝ նա նշել է. «Թիմից ճնշումներ կան․ իմ ընկերները ընկերական ինձ ճնշում են՝ մեկն ասում է մանդատը դիր, մեկն ասում է՝ մի դիր»։
Հարցին՝ ԱԺ նախագահն իրեն սպառնացել ու ճնշե՞լ է, Աղազարյանն ասել է. «Կուզեի, որ Ալեն Սիմոնյանն ինձ սպառնար, քան այն, ինչ արեց իմ գլխին։ Ավելի լավ է՝ սպառնար, քան էն, որ ինքը խոսեց»։
Հարցին՝ վիրավորե՞լ է, նա ասել է. «Ուր է, թե վիրավորեր, պատասխանը կստանար։ Ուղղակի ինքն ինձ ճնշել է ուրիշ իմաստով»։

Депутат фракции ГД НС Овик Агазарян заявил, что примет решение об отставке после встречи с другом детства. «Вчера в 2:45 мне позвонил мой студенческий друг, друг детства, который живет в Москве, и сказал, что он очень расстроится на меня, если я отвечу на просьбу премьер-министра, не встретившись с ним", - сказал он, добавив, что примет решение после этой встречи. Он отметил, что его друг сегодня приедет в Армению. «Я не сказал, что выполню его просьбу, я сказал, что проконсультируюсь». Я советуюсь с сыновьями, с женой, с членами семьи, с друзьями. Реагировать на публичный запрос премьер-министра не так-то просто. Без разницы положительно или отрицательно. Думаете, это легко?
Агазарян не раскрыл подробностей встречи со спикером НС Аленом Симоняном, заявив, что некорректно предавать разговор огласке. Отвечая на вопрос о давлении, он заявил . «Со стороны команды есть давление, мои друзья оказывают на меня дружеское давление: одни говорят сложить мандат, другие, что не нужно».
На вопрос: Угрожал ли ему спикер НС и оказывал ли на него давление, Агазарян ответил: «Я бы хотел, чтобы Ален Симонян угрожал мне, чем то, как он со мной говорил» .
На вопрос, оскорбил ли он его, он ответил. «Лучше бы оскорбил, в этом случае получил бы ответ, он оказал давление на меня по-другому».