Լեհաստանի նախագահը ժամանել է Հայաստան
Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան ժամանել է Հայաստան։ Նրա ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել «Զվարթնոց» օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորել են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը և Լեհաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը, հայտնում է «Արմենպրես»-ը։
Այցի շրջանակներում Լեհաստանի նախագահն առանձնազրույց կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, որին կհաջորդեն պատվիրակությունների միջև ընդլայնված կազմով բանակցությունները։ Հաղորդվում է, որ պաշտոնական այցի շրջանակում երկու երկրների նախագահները հանդիպում կունենան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։
«Լեհաստանի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ»,- նշված է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Հաղորդագրության համաձայն՝ նոյեմբերի 26-ին Լեհաստանի նախագահը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին։
Լեհաստանի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունը նոյեմբերի 27-ին կայցելի Երասխ համայնք՝ մասնակցելու Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ համատեղ պարեկությանը։

The President of Poland arrived in Armenia
President of Poland Andrzej Duda arrived in Armenia. His plane landed at "Zvartnots" airport, where he was welcomed by the RA Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan, Yerevan Deputy Mayor Armen Pambukhchyan, Deputy Minister of Foreign Affairs Paruyr Hovhannisyan, and RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Poland Alexander Arzumanyan, Armenpress reports. h.
Within the framework of the visit, the President of Poland will have a private conversation with the President of the Republic of Armenia, Vahagn Khachaturyan, and will lead to extended negotiations between the delegations. It is reported that the presidents of the two countries will also meet with media representatives.
"The President of Poland will also have a meeting with the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, as well as with the Speaker of the National Assembly, Alen Simonyan," the official website of the Polish President said.
According to the report, on November 26, the President of Poland will also visit Tsitsernakaberd to pay tribute to the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide.
On November 27, the delegation led by the Polish President will visit the Yeraskh community to participate in a joint patrol with the European Union's observation mission in Armenia.