Նարեկ Զեյնալյանը պաշտոնապես ներկայացրել է մանդատից հրաժարվելու դիմումը
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը  2024 թվականի նոյեմբերի 22-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում և հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»,- նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Հակոբ Արշակյանի ստորագրած հայտարարության մեջ:

Согласно части 1 статьи 155 конституционного закона «Регламент Национального Собрания», депутат Национального Собрания Республики Армения Нарек Зейналян 22 ноября 2024 года подал в отставку.
Согласно части 2 статьи 155 конституционного закона «Регламент Национального Собрания», если депутат в течение одной недели после опубликования заявления об отставке в письменном виде отзовет свое заявление, Председатель Национального Собрания сделает об этом заявление,если не отзывает прошение об отставке, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывается и оглашается председателем НС. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола . Об этом говорится в заявлении, подписанном вице-спикером НС РА Акопом Аршакяном, исполняющим обязанности спикера НС.