«Ընդդիմության վախերը բյուրեղացնում են բարդույթները». Կոնջորյան
ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հայտարարել է, թե իշխանությունն արտահերթ ընտրությունների ծրագիր չունի․
«Հայաստանում 2021 թվականին են տեղի ունեցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները, Հայաստանի ժողովուրդն իր կամքը ձևակերպել է ընտրությունների արդյունքում:
Հաջորդ հերթական ընտրությունները 2026 թվականին են, և մենք մինչև 2026 թվականը մի շարք անելիքներ ունենք ժողովրդի կողմից մեզ տրված մանդատն իրագործելու ճանապարհին, և ընդդիմությունը լավ կանի, որպեսզի օգտվի նաև այս առիթից և ինքնահայեցման սեփական օրինակը ցույց տա, որովհետև ես կարծում եմ՝ ինքնահայեցումը, ռեֆլեքսիան մի բան է, ինչն ընդդիմության մոտ բացարձակապես գոյություն չունի»,- ասել է նա:
Կոնջորյանը նաև շեշտել է, որ առաջիկա ընտրություններին ընդառաջ ընդդիմության վախերն «ակնհայտորեն բյուրեղացնում են հենց իրենց բարդույթները, որովհետև շատ լավ հասկանում են, որ հանրության շրջանում իրենց հավանության մակարդակը շրիշակից էլ ներքև է իջել, և այդտեղ նրանք լրջագույն ռիսկեր են տեսնում»:

«Страхи оппозиции кристаллизируются в комплексы». Конджорян
Руководитель фракции ГД НС Айк Конджорян заявил, что у правительства нет плана проведения досрочных выборов.
"В 2021 году в Армении прошли внеочередные парламентские выборы, по итогам выборов народ Армении сформулировал свою волю.
Следующие очередные выборы пройдут в 2026 году, и нам предстоит сделать ряд дел до 2026 года на пути к выполнению мандата, данного нам народом, и оппозиция хорошо воспользуется этой возможностью и покажет свой собственный пример самореализации, потому что я считаю, что самореализация, рефлексия - это то, чего у оппозиции вообще нет", - сказал он.
Конджорян также подчеркнул, что опасения оппозиции перед предстоящими выборами "очевидно кристаллизируются в их же комплексы, поскольку они прекрасно понимают, что уровень их одобрения в обществе опустился ниже плинтуса, и они видят в этом серьезные риски".