Միրզոյանն ու Բարոն քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
Նոյեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգի հարցեր: Գոհունակությամբ ընդգծվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության և համատեղ ծրագրերի իրականացման միջոցով հարաբերությունների զարգացման ակտիվ դինամիկան:
Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն պայմանավորվել են շարունակել երկու երկրների միջև բոլոր ուղղություններով գործընկերության հետագա խորացմանը միտված ջանքերը, այդ թվում՝ երկու նախարարությունների սերտ փոխգործակցության միջոցով: Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ:

Mirzoyan and Barrot discussed regional issues
On November 15, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, telephoned the Minister of Europe and Foreign Affairs of the Republic of France, Jean-Noel Barrot.
The interlocutors discussed issues of bilateral agenda. The active dynamics of developing relations between Armenia and France through the implementation of high-level political dialogue and joint programs was emphasized with satisfaction.
Ararat Mirzoyan and Jean-Noel Barrot agreed to continue efforts to deepen the partnership between the two countries in all directions, including through close interaction between the two ministries. They exchanged thoughts on regional issues.