Գերմանիան կարևորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշին: Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պատասխանատու պաշտոնն ստանձնելու առիթով և հույս հայտնել, որ առաջիկա տարիներին Հայաստան-Գերմանիա բազմաոլորտ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ ու ամրապնդվել:
Նիկոլ Փաշինյանը գոհունակությամբ նշել է, որ երկու երկրներն ունեն քաղաքական ակտիվ երկխոսություն: Երկրի ղեկավարը կարևորել է տնտեսության, ներդրումների, ենթակառուցվածքների, զբոսաշրջության և այլ ուղղություններով համատեղ ծրագրերի իրականացումը, գերմանական նոր ընկերությունների ներգրավումը հայկական շուկա:
Կլաուդիա Բուշը նշել է, որ պաշտոնավարման ընթացքում կներդնի բոլոր ջանքերը՝ ի նպաստ երկկողմ փոխգործակցության ընդլայնման: Դեսպանն ընդգծել է, որ Գերմանիայի կառավարությունը կարևորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների շարունակական խորացումը, ուստի հայ գործընկերների հետ առաջիկայում կքննարկի փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-Եվրոպական միություն փոխգործակցությանը, Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի շուրջ քննարկումների վերջին զարգացումներին, սահմանազատման գործընթացին և այլ հարցերի:

Germany attaches importance to the deepening of relations with Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Germany to Armenia, Claudia Bush.
Nikol Pashinyan noted with satisfaction that the two countries have an active political dialogue. The head of the country emphasized the implementation of joint projects in the fields of economy, investments, tourism, and other sectors, as well as the involvement of new German companies in the Armenian market.
Claudia Bush noted that during her term of office, she will make all efforts to expand bilateral cooperation. The ambassador emphasized that the German government attaches importance to the continuous deepening of relations with Armenia, so she will discuss the possibilities of implementing mutually beneficial projects with Armenian partners shortly.
The interlocutors touched on the Armenia-European Union cooperation, the latest developments in the discussions on the Armenia-Azerbaijan peace treaty, the border demarcation process, and other issues.