Ռոբերտ Քոչարյանին բերման ենթարկելու որոշում է կայացվել
Դատարանը մարտի 1-ի վերաբացված գործով Սեյրան Օհանյանին, Յուրի Խաչատուրովին և Ռոբերտ Քոչարյանին բերման ենթարկելու որոշում է կայացրել։
«Դատավոր Սարգիս Պետրոսյանը՝ ոստիկանության միջոցով Սեյրան Օհանյանին, Յուրի Խաչատուրովին և Ռոբերտ Քոչարյանին հարկադրաբար դատարան ներկայացնելու որոշում կայացրեց՝ մյուս նիստին նրանց մասնակցությունն ապահովելու նպատակով»,- այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ԲԴԽ-ից։
Հիշեցնենք՝ Մարտի 1-ի վերաբացված գործով դատական նիստ է տեղի ունենում։ Քոչարյանն ու Օհանյանը ներկա չէին, պաշտպանների պատճառաբանությամբ՝ դատավարական կարգավիճակ չունենալու համար։

Суд принял решение подвергнуть приводу Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова и Роберта Кочаряна по возобновленному делу "1 марта".
"Судья Саргис Петросян принял решение принудительно подвергнуть приводу Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова и Роберта Кочаряна, чтобы обеспечить их участие в следующем заседании", - об этом сообщили "Radar Armenia" в ВСС.
Напомним, на проходящем судебном заседании по возобновленному делу "1 марта" Кочарян и Оганян не присутствовали, поскольку по мнению защитников "не имели судебного статуса".