«Իմ համբերության բաժակը լցվել է. կայացնելու եմ որոշումներ». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ իրավապահ համակարգի կարիքների բավարարման համար արվել է հնարավորը, և հիմա ակնկալվում են արդյունքներ․
«Հիմա մեզ պետք են արդյունքներ, հարգելի՛ գործընկերներ: Մենք չունենք բացատրություն։ Ի հեճուկս ամեն ինչի, որ թոշակների խնդիր կա, սոցիալական խնդիր կա։ Աշխատավարձեր ենք կրկնապատկել, կառույցներ ենք ստեղծել, սարքավորումներ ենք գնել, մեքենաներ ենք գնել, օրենքներ ենք փոխել։ Ու էլի բացատրություններ»։
Վարչապետը նկատել է, որ 7 տարի դատավարություն են անում․ «Բայց ամենամեծ պրոբլեմն ուրիշ է․ մարդիկ չեն հավատում, որ բոլոր բեմականացումների, սցենարների տակ ես չեմ ստորագրում»:
Ըստ վարչապետի՝ սա լրջագույն քաղաքական խնդիր է։ Նա զգուշացրել է. «Ես չեմ ուզում հասնել նրան, որ էլի գնանք շենքեր շրջափակենք, այս անենք, այն անենք»։
Նա հիշեցրել է, որ 3-4 տարի առաջ է ասել՝ կոռուպցիոներները սրճարաններում, ռեստորաններում առավոտից երեկո քեֆ են անում. «Ես պետք է հասկանամ՝ ինչն ենք սխալ անում կամ ինչ չենք տվել մեր իրավապահ համակարգին»։
Վարչապետը նախազգուշացրել է, որ այլևս չի կարող համբերել․ «Հարգելի՛ գործընկերներ, դատական, իրավական և ուժային համակարգի հարգելի ներկայացուցիչներ, համբերության բաժակը լցվել է․ ես ձեզ բոլորիդ ուղիղ ասում եմ։ Ոնց որ քյասիբի ռադիո լինեմ։ Գալիս եմ ձեր միջոցառումներին, ելույթ ունենում, ասում, խոսում, դուք էլ ծափ եք տալիս, ես թողնում, գնում եմ, հաջորդ տարի գալիս եմ նույն ելույթով, ավելի ուժեղ եք ծափ տալիս։ Էս ո՞վ է ում ձեռ առնում։ Սրա վերջն եկել է։ Ես  ուղիղ եմ ուզում ասել․ չեմ կարող այլևս այս ամենը հանդուրժել։ Ես էլ բան չունեմ տալու, ինչ ուզել եք, տվել եմ»։
Նա զգուշացրել է, որ այլևս այս թեմաներով խորհրդակցություններ չի անելու. «Դուք գնացեք, արեք խորհրդակցություններ, ես այլևս կայացնելու եմ որոշումներ։ Ինձ ոչ մի բան այլևս չի հետաքրքրում»։

Премьер-министр Никол Пашинян подчеркнул, что для удовлетворения потребностей правоохранительной системы было сделано всё, и теперь ожидаются результаты.
«Теперь нам нужны результаты, уважаемые коллеги. У нас нет объяснений. Вопреки всему, что есть проблема пенсий, есть социальная проблема. Мы удвоили ваши зарплаты, создали структуры, закупили оборудование, купили автомобили, изменили законы. И теперь что? опять причины?».
Премьер-министр отметил, что судебные процессы ведутся уже 7 лет. «Но самая большая проблема в другом. люди не верят, что я не подписываю все эти постановочные сценарии».
По мнению премьер-министра, это серьезная политическая проблема. Он предупредил. «Я не хочу дойти до того, что мы снова будем оцеплять здания, делать это, делать то».
Он напомнил, что еще 3-4 года назад говорил, что коррупционеры с утра до вечера тусуются в кафе и ресторанах . «Мне нужно понять, что мы делаем неправильно или что мы не дали нашей правоохранительной системе».
Премьер-министр предупредил, что больше ждать не может. «Уважаемые коллеги, уважаемые представители судебно-правовой и властной системы, чаша терпения переполнена. Я вам все говорю прямо. Как будто я "испорченное" радио. Я прихожу на ваши мероприятия, произношу речь, говорю, объясняю, вы аплодируете, я ухожу, на следующий год прихожу с той же речью, вы аплодируете еще громче, я ухожу. Я хочу понять, кто над кем издевается? Конец этому настал. Я хочу сказать прямо. Я больше не могу все это терпеть. Мне также и нечего дать, я дал все, что вы хотели».
Он предупредил, что больше не будет проводить консультации по этим темам. «Идите, проводите консультации, я буду принимать дальнейшие решения. Меня больше ничего не волнует».