ԱԳ նախարարը հանդիպել է Ստոկհոլմի քաղաքային խորհրդի նախագահի հետ
Նոյեմբերի 12-ին Շվեդիա այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ստոկհոլմի քաղաքային խորհրդի նախագահ Օլլե Բուրելի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են Երևանի և Ստոկհոլմի միջև համագործակցության հաստատման հնարավորությունները: Առանձնանշվել են հատկապես այնպիսի ուղղություններ, ինչպիսիք են կանաչ անցումը, քաղաքային կյանքի տարբեր ոլորտներում նորարարությունների շարունակական ներդրումը, տեղական ինքնակառավարման մարմիններում կանանց ու քաղաքացիական հասարակության ներգրավվածության ավելացումը:
Արարատ Միրզոյանը և Օլլե Բուրելը մտքեր են փոխանակել ժողովրդավարական բարեփոխումների կարևորության, ժամանակակից պայմաններում ժողովրդավարության խթանման ճանապարհին առկա մարտահրավերների շուրջ՝ ընդգծելով դրանց հաղթահարման նպատակով տարբեր հարթակներում և մակարդակներով ակտիվ փոխգործակցության հրամայականը:
Հանդիպման ավարտին նախարար Միրզոյանը Օլլե Բուրելի ուղղեկցությամբ կարճատև շրջայց է կատարել քաղաքային խորհրդի՝ պատմական նշանակության շենքում:

The Minister of Foreign Affairs met with the chairman of the Stockholm City Council
On November 12, during his visit to Sweden, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Stockholm City Council Chairman Olle Burrell.
The interlocutors discussed the possibilities of establishing cooperation between Yerevan and Stockholm. They highlighted particular directions such as the green transition, the continuous introduction of innovations in various spheres of urban life, and the increase of women's and civil society's involvement in local self-government bodies.
Ararat Mirzoyan and Olle Burrell exchanged thoughts on the importance of democratic reforms and the challenges of promoting democracy in modern conditions, emphasizing the imperative of active interaction on different platforms and levels to overcome these challenges.
At the end of the meeting, Minister Mirzoyan, guided by Olle Burrell, took a short tour of the city council's historic building.