Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թրամփին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների 47-րդ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
«Վստահ եմ, որ Ձեր փորձն ու հեղինակությունը, ինչպես նաև սեփական երկրի ու ժողովրդի հանդեպ պատասխանատվությունը լավագույնս կծառայեցնեք ի նպաստ հզոր պետականության պահպանման և ամրապնդման:
Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների դերակատարությունն ու ջանքերը մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման գործում:
Մեծապես կարևորում ենք Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև առկա երկկողմ հարաբերությունները, որոնք շարունակում են վերընթաց զարգանալ` ընդգրկելով համագործակցության նորանոր ոլորտներ, որտեղ հատուկ նշանակություն է տրվում Ռազմավարական երկխոսության ձևաչափին:
Հայ-ամերիկյան սերտ և բազմաշերտ փոխգործակցության զարգացման գործում իր ուրույն ներդրումն ունի նաև Ամերիկայի հայ համայնքը, որը կամրջող դեր է կատարում երկու պետությունների և ժողովուրդների միջև բարեկամության խորացման ուղղությամբ»:

President of the Republic Vahagn Khachaturyan congratulated US President-elect Donald Trump on his election as the 47th President of the United States of America.
"I am sure that you will use your experience and authority, as well as your responsibility towards your country and people, in the best way to maintain and strengthen a powerful state.
We highly appreciate the role and efforts of the United States in ensuring peace and stability in our region.
We attach great importance to the existing bilateral relations between Armenia and the United States, which continue to develop upward, including new areas of cooperation, where particular importance is given to the format of the Strategic Dialogue.
The Armenian community in America also has a unique contribution to the development of close and multifaceted Armenian-American cooperation, which plays a bridging role in deepening the friendship between the two states and peoples.