Քննարկվել է արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը
Լիտվայի Հանրապետության մայրաքաղաք Վիլնյուս կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի ԱԳ նախարար Գաբրիելուս Լանդսբերգիսի հետ: Այդ մասին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-Լիտվա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան թե՛ երկկողմ և թե՛ ՀՀ-ԵՄ համագործակցության շրջանակներում ու քննարկել հետագա փոխգործակցության ուղիները:
Կողմերը քննարկել են նաև արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու առկա մարտահրավերները: Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար և հաջողություններ մաղթել Գաբրիելուս Լանդսբերգիսին հետագա գործունեությունում:

The extra-regional security situation was discussed
During his working visit to the capital of the Republic of Lithuania, Armen Grigoryan met with the Minister of Foreign Affairs of Lithuania, Gabrielius Landsbergis.
The interlocutors emphasized with satisfaction the high dynamics of the development of Armenia-Lithuania bilateral relations, both within the framework of bilateral and RA-EU cooperation, and discussed ways of further collaboration.
The parties also discussed the extra-regional security situation and the existing challenges. Secretary Grigoryan thanked the parties for their cooperation and wished Gabrielius Landsbergis success in his future activities.