Միրզոյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական բանակցությունները
Նոյեմբերի 7-ին Բուդապեշտում աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է Հունգարիայի արտաքին գործերի և առևտրի նախարար Պետեր Սիյարտոյի կողմից կազմակերպված աշխատանքային նախաճաշին: Հանդիպումը կայացել է Հունգարիայի մայրաքաղաքում անցկացվող Եվրոպական քաղաքական համայնքի հինգերորդ գագաթաժողովի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԱԳ նախարարն անդրադարձ է կատարել տարածաշրջանային հարցերի: Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումները, այդ թվում՝ երկու երկրների միջև սահմանազատման գործընթացի առնչությամբ, ինչպես նաև ջանքերը խաղաղության պայմանագրի կնքման ուղղությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային տնտեսական ու տրանսպորտային կապուղիների ապաշրջափակման հարցերի, այդ թվում՝ ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին՝ որպես տարածաշրջանային կայունության ապահովման կարևոր գործոն։

Mirzoyan presented the Armenian-Azerbaijani negotiations
On November 7, within the framework of his working visit to Budapest, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan took part in a working breakfast organized by the Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary, Peter Szijártó. The meeting took place within the framework of the fifth summit of the European Political Community held in the capital of Hungary.
During the meeting, the RA Foreign Minister referred to regional issues. Minister Mirzoyan presented the latest developments in normalizing relations between Armenia and Azerbaijan, including the border delimitation process between the two countries and the efforts to conclude a peace treaty.
Reference was made to the issues of unblocking regional economic and transport channels, including the "Crossroads of Peace" project developed by the RA government, as an essential factor in ensuring regional stability.