«Բոլոր դրույթների շուրջ համաձայնություն դեռ չկա». փոխնախարար
ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի գործընթացին` նշելով, որ Հայաստանը բանակցում է ուղիղ, և որևէ երկիր ներգրավված չէ բանակցություններում․
«Բայց Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության համար շահագրգռված գործընկերներ կան, որոնք փորձում են դրականորեն աջակցել այս օրակարգին: Մենք բարձր ենք գնահատում նրանց ներգրավվածությունը, և կարծում եմ, մեր հանրության համար պարզ է, թե որ գործընկերներն են շահագրգռված Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատմանը»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով ադրբեջանական առաջարկների 11-րդ խմբագրմանը՝ Կոստանյանն ասել է, թե ժամանակին կպատասխանեն դրանց. «Մենք շարունակում ենք ներգրավված մնալ բանակցային գործընթացում: Մեր առաջարկը նաև ուժի մեջ է մնում: Այնուամենայնիվ, մենք ստացել ենք 11-րդ խմբագրությունը և կմտածենք ժամկետներում պատասխանելու մասին»:
Կոստանյանի խոսքով՝ խաղաղության պայմանագրի բոլոր դրույթների շուրջ համաձայնություն դեռ չկա. «Այս պահին  նախարարների կամ երկրների ղեկավարների մակարդակով հանդիպման որևէ կոնկրետ պայմանավորվածություն չկա, բայց հայկական կողմը շահագրգռված է հանդիպումները հաճախակիացնել, որպեսզի հնարավոր լինի կարճ ժամկետում ավարտել համաձայնագրի տեքստը»:

"There is still no agreement on all provisions." Deputy Minister
Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan referred to the peace treaty process with Azerbaijan, noting that Armenia is negotiating directly and no country is involved.
"But there are partners interested in stability and peace in the South Caucasus, trying to support this agenda positively. We highly appreciate their involvement, and I think it is clear to our public which partners are interested in establishing peace in the South Caucasus," he said.
Referring to the 11th edition of the Azerbaijani proposals, Kostanyan said they will be answered in time, "We continue to be involved in the negotiation process. Our offer also remains valid. However, we have received revision 11 and will consider responding in due course."
According to Kostanyan, there is still no agreement on all the provisions of the peace agreement, "At the moment, there is no specific arrangement for a meeting at the level of ministers or heads of state, but the Armenian side is interested in increasing the frequency of meetings so that it is possible to finish the text of the agreement in a short period."