ԱԽ քարտուղարը իրանական փորձագետներին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 5-ին հանդիպել է իրանական վերլուծական կենտրոնների փորձագետների հետ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից կազմակերպված «Հայաստան-Իրան. Համագործակցության ընթացքն ու նոր հեռանկարները» խորագիրը կրող փորձագիտական աշխատաժողովի շրջանակներում:
Գրիգորյանը ողջունել է փորձագետների այցը Հայաստան և կարևորել նման աշխատաժողովների անցկացումը, որոնք միտված են ամրապնդելու քաղաքական շրջանակների և փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների միջև վստահությունն ու թափանցիկությունը:
Ներկայացրել է Հայաստան-Իրան զարգացող հարաբերությունների ընթացքը և ընդգծել տնտեսական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը:
Ներկայացրել է նաև Հայաստանի տարածաշրջայնացման քաղաքականությունը, ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, Հայաստան-Արևմուտք հարաբերությունները: Անդրադարձել՝ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքին ու դրա վերջին զարգացումներին:

Секретарь Совбеза представил иранским экспертам «Перекресток мира»
5 ноября секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с экспертами иранских аналитических центров в рамках форума «Армения-Иран. В рамках экспертного семинара «Путь сотрудничества и новые перспективы».
Григорян приветствовал визит экспертов в Армению и подчеркнул важность проведения подобных семинаров, направленных на укрепление доверия и прозрачности между политическими кругами и представителями экспертного сообщества.
Он представил ход развития отношений между Арменией и Ираном и подчеркнул важность развития экономических отношений.
Он также представил политику регионализации Армении, проект правительства РА «Перекресток мира», отношения Армения-Запад. Обратился к переговорному процессу по армяно-азербайджанским отношениям и его последним событиям.