ԱԽ քարտուղարը իրանական փորձագետներին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 5-ին հանդիպել է իրանական վերլուծական կենտրոնների փորձագետների հետ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից կազմակերպված «Հայաստան-Իրան. Համագործակցության ընթացքն ու նոր հեռանկարները» խորագիրը կրող փորձագիտական աշխատաժողովի շրջանակներում:
Գրիգորյանը ողջունել է փորձագետների այցը Հայաստան և կարևորել նման աշխատաժողովների անցկացումը, որոնք միտված են ամրապնդելու քաղաքական շրջանակների և փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների միջև վստահությունն ու թափանցիկությունը:
Ներկայացրել է Հայաստան-Իրան զարգացող հարաբերությունների ընթացքը և ընդգծել տնտեսական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը:
Ներկայացրել է նաև Հայաստանի տարածաշրջայնացման քաղաքականությունը, ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, Հայաստան-Արևմուտք հարաբերությունները: Անդրադարձել՝ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքին ու դրա վերջին զարգացումներին:

The Secretary of the Security Council presented the "Crossroads of Peace" to the Iranian experts
On November 5, SC Secretary Armen Grigoryan met with experts from Iranian think tanks within the framework of the expert workshop entitled "Progress and New Perspectives of Armenia-Iran Cooperation," organized by the Public Relations and Information Center of the RA Prime Minister's Office.
Grigoryan welcomed the experts' visit to Armenia and highlighted the importance of holding such workshops aimed at strengthening trust and transparency between political circles and representatives of the expert community.
He presented the progress of developing relations between Armenia and Iran and emphasized the importance of developing economic relations.
He also presented the regionalization policy of Armenia, the "Crossroads of Peace" project put forward by the RA government, Armenia-West relations. Refer to the negotiation process of Armenian-Azerbaijani relations settlement and its latest developments.