ԵՄ-ի հետ նոր փաստաթուղթ է բանակցվում
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանն, անդրադառնալով Հայաստանի տնտեսության դիվերսիֆիկացիային, նշել է, թե այս իշխանությունների օրոք ԵՄ-ի հետ վատագույն առևտրային կապերն են։ Նա ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանին հարցրել է՝ իշխանությունն ի՞նչ է արել, որ Հայաստանը մոտենա Եվրոպային։
«Թե առևտրատնտեսական, թե մեր հարաբերությունների մերձեցման փաստեր. մեր պայմանագրային հիմքը շարունակում է մնալ CEPA-ն, և նոր օրակարգը, որ բանակցում ենք ու այս շաբաթների ընթացքում կավարտենք, կտեսնեք՝ կլրացնի փաստաթուղթը»,- ասել է նա։
Ըստ փոխնախարարի՝ մի շարք եվրոպական երկրներում բացվել են դեսպանատներ, որոնք նպաստում են նաև առտևտրատնտեսական կապերին։

A new document is being negotiated with the EU
Referring to Armenia's diversification of the economy, Artur Khachatryan, a member of the NA "Armenia" faction, noted that trade relations with the EU are the worst under these authorities. He asked Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan: What has the government done to bring Armenia closer to Europe?
"Both trade-economic facts and the rapprochement of our relations. Our contractual basis continues to be CEPA, and the new agenda that we are negotiating and will finish in these weeks, you will see, will complete the document," he said.
According to the deputy minister, embassies have been opened in several European countries, contributing to trade and economic relations.