Քերոլայն Քոքսը հյուրընկալվել է ԱԳՆ-ում
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է ՄԹ Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին, ով Հայաստան է ժամանել Երևան տեղափոխված «Լեյդի Քոքս վերականգնողական կենտրոնի» վերաբացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին՝ Պարույր Հովհաննիսյանը երախտագիտություն է հայտնել բարոնուհուն Հայաստանի և հայ ժողովրդի հանդեպ ցուցաբերած բազմամյա բարեկամության և աջակցության համար: Իր հերթին, բարոնուհին բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության կողմից ձեռնարկվող համապարփակ քայլերը՝ միտված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայության կարիքները հասցեագրելուն:
Կողմերը հանգամանորեն քննարկել են հումանիտար բնագավառում համատեղ ջանքերի հնարավորությունները և անդրադարձ կատարել հայ-բրիտանական օրակարգային հարցերին:

Caroline Cox hosted the MFA
RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received Baroness Caroline Cox, a member of the UK House of Lords, who arrived in Armenia to participate in the reopening ceremony of the "Lady Cox Rehabilitation Center" moved to Yerevan.
Welcoming the guest, Paruyr Hovhannisyan, expressed gratitude to the baroness for her many years of friendship and support of Armenia and the Armenian people. In her turn, the baroness highly appreciated the comprehensive steps taken by the Armenian government to address the needs of the forcibly displaced Armenians from Nagorno Karabakh.
The parties thoroughly discussed the possibilities of joint efforts in the humanitarian sphere and addressed the Armenian-British agenda issues.