Քերոլայն Քոքսը հյուրընկալվել է ԱԳՆ-ում
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է ՄԹ Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին, ով Հայաստան է ժամանել Երևան տեղափոխված «Լեյդի Քոքս վերականգնողական կենտրոնի» վերաբացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին՝ Պարույր Հովհաննիսյանը երախտագիտություն է հայտնել բարոնուհուն Հայաստանի և հայ ժողովրդի հանդեպ ցուցաբերած բազմամյա բարեկամության և աջակցության համար: Իր հերթին, բարոնուհին բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության կողմից ձեռնարկվող համապարփակ քայլերը՝ միտված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայության կարիքները հասցեագրելուն:
Կողմերը հանգամանորեն քննարկել են հումանիտար բնագավառում համատեղ ջանքերի հնարավորությունները և անդրադարձ կատարել հայ-բրիտանական օրակարգային հարցերին:

В МИД приняли Кэролайн Кокс
Заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Оганесян принял члена Палаты лордов Великобритании баронессу Кэролайн Кокс, прибывшую в Армению для участия в церемонии открытия переехавшего в Ереван «Реабилитационного центра леди Кокс».
Приветствуя гостью, Паруйр Оганесян выразил баронессе благодарность за многолетнюю дружбу и поддержку Армении и армянского народа. Со своей стороны баронесса высоко оценила предпринятые правительством Армении комплексные шаги, направленные на удовлетворение потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
Стороны подробно обсудили возможности совместных усилий в гуманитарной сфере и коснулись вопросов армяно-британской повестки дня.