ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններում կարևորվել է Շվեդիայի դերը
Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն ընդունել է Շվեդիայի Ռիկսդագի պատգամավոր Մառլեն Լունդ Կոպպարկլինտին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից։
Ողջունելով հյուրին` Արման Եղոյանն արժևորել է հայ-շվեդական խորհրդարանական համագործակցությունը: Հանձնաժողովի նախագահն արդյունավետ է գնահատել միջազգային հարթակներում երկու երկրների օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչների փոխգործակցությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին ու ընդլայնվող համագործակցությանը: Այս համատեքստում Արման Եղոյանը կարևորել է Շվեդիայի դերակատարությունը:
Զրուցակիցները խոսել են տարբեր ոլորտներում գործակցության զարգացման, փորձի փոխանակման անհրաժեշտության մասին: Հանդիպմանը քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

The role of Sweden in RA-EU relations was highlighted
Arman Yeghoyan, Chairman of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly, received Swedish Riksdag Deputy Marlene Lund Kopparklint, as reported by the RA NA.
Welcoming the guest, Arman Yeghoyan appreciated the Armenian-Swedish parliamentary cooperation. The commission's chairman effectively assessed the interaction of the representatives of the two countries' legislative bodies on the international platforms.
Armenia-EU relations and expanding cooperation were discussed at the meeting. In this context, Arman Yeghoyan emphasized Sweden's role.
The interlocutors talked about the need to develop cooperation and exchange experience in various fields. Issues of regional and bilateral interest were also discussed at the meeting.