Հայաստանը և Ադրբեջանը կծանուցեն կանոնակարգի ուժի մեջ մտնելու մասին
«Առաջիկայում, ըստ էության, Հայաստանը և Ադրբեջանը միմյանց կծանուցեն  կանոնակարգի ուժի մեջ մտնելու վերաբերյալ». ԱԺ-ում 2025թ. պետական բյուջեի նախնական քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը
«2025թ., հուսամ, կշարունակվեն սահմանազատման աշխատանքները»,- ասաց նա՝ ընդգծելով, որ այս պահին որևէ բան չի խանգարում աշխատանքները շարունակելու համար։
Միրզոյանը, խոսելով խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ վերջին առաջարկների մասին, նշեց, որ այն եղել է այն առաջարկների շուրջ, որոնց շուրջ չկա փոխհամաձայնություն։ Առաջարկվել է ստորագրման տեսքով այդ առաջարկները դուրս թողել տեքստից, և այն, ինչ արդեն իսկ համաձայնեցված է, տանել ստորագրման․
«Դատելով հրապարակային արձագանքներից՝ մեծ խանդավառությամբ չի ընդունվել Ադրբեջանի կողմից»,- ասաց նախարարը։

Armenia and Azerbaijan will announce the entry into force of the regulation
"Shortly, Armenia and Azerbaijan will notify each other about the regulation's entry into force." Foreign Minister Ararat Mirzoyan announced during the preliminary discussion of the 2025 state budget in the National Assembly
"In 2025, I hope, the demarcation works will continue," he said, stressing that, at the moment, nothing prevents the work from continuing.
Mirzoyan, talking about the latest proposals regarding the peace treaty, noted that they were based on proposals on which there was no mutual agreement. It was proposed that those proposals be left out of the text as a signing and that we take what has already been agreed upon to be signed.
"Judging by the public reactions, it was not received with great enthusiasm by Azerbaijan," said the minister.