Վարչապետը երախտագիտություն է հայտնել Չեխիային
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի վարչապետ Պետր Ֆիալային Չեխիայի Ազգային տոնի առիթով:
Շնորհավորական ուղերձում նշված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չեխիայի Ազգային տոնի՝ Անկախ Չեխոսլովակյան պետության օրվա առթիվ:
Հայաստանը կարևորում է Չեխիայի հետ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում:
Երախտագիտություն եմ հայտնում Չեխիային՝ Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, Հայաստանի՝ Եվրամիության հետ մերձեցմանը, ինչպես նաև մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ու ամրապնդման գործընթացին աջակցություն ցուցաբերելու համար»:

The Prime Minister expressed gratitude to the Czech Republic
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Czech Prime Minister Petr Fiala on the occasion of the Czech National Day.
The congratulatory message states: "I warmly congratulate you on the National Day of the Czech Republic, the Day of the Independent Czechoslovak State.
Armenia attaches importance to the continuous development of friendly relations with the Czech Republic based on mutual respect and trust on bilateral and multilateral platforms.
I express my gratitude to the Czech Republic for supporting the democratic reforms implemented in Armenia, Armenia's rapprochement with the European Union, and the process of establishing and strengthening peace and stability in our region.