«Հաճախ շփոթում ենք շարժումն ու գործողությունը». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Մենք շարժումն ու գործողությունը շատ հաճախ շփոթում ենք։ Կարելի է հազարավոր կալորիաներ ծախսել, հազարավոր ժամեր ծախսել և զրո արդյունք ստեղծել». հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2025թ. բյուջեի նախագծի քննարկումների ժամանակ։
Նրա խոսքով՝ այստեղից էլ ձևավորվել է աշխատանքի նկատմամբ մեր վերաբերմունքը. «Արդյունավետ աշխատելը շատ աշխատելն է, ավելի արդյունավետ աշխատելն ավելի շատ աշխատելն է՝ այն տրամաբանությամբ, որ շատ աշխատել, արդյունավետ աշխատել հասկացությունների մեջ է ընկած հարցի պատասխանը՝ ի վերջո աշխատանքը չարչարվե՞լն է, թե՞ ստեղծագործելը, աշխատանքը տառապա՞նք է, թե՞ վայելք։ Չիմացության, չսովորելու հիման վրա աշխատանքը տառապանք ու չարչարանք է, որ հիմնականում չի բերում արդյունքներ»,- ասել է նա։
Ըստ վարչապետի, պետությունը կարելի է ուժեղացնել միայն արդյունավետ աշխատելով, ավելի շատ արդյունք ստեղծելով։

"We often confuse movement and action." Prime Minister (VIDEO)
"We often confuse movement and action. You can burn thousands of calories, spend thousands of hours, and produce zero results, " Prime Minister Nikol Pashinyan announced during the discussions of the 2025 budget project.
According to him, this is where our attitude towards work was formed. "To work efficiently is to work hard, to work more efficiently is to work more, with the logic that the answer to the question lies in the concepts of working hard and working efficiently: is work ultimately suffering or creativity, is work suffering or Enjoyment? Work-based on not knowing, not learning is suffering and suffering, which generally does not bring results," he said.
According to the prime minister, the state can be strengthened only by working efficiently and creating more results.