«Մեզնից առաջ խարխափում չի եղել». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե պետք է լուծել մեկ խնդիր՝ հնարավորություն ստեղծել, որ աշխատող, գործունեություն ծավալող ավելի ու ավելի շատ մարդ հարստանա. «Ոչ թե յոլա գնա, այլ հարստանա։ Մեր պետական կառավարման ամբողջ իմաստն ու նպատակը հետևյալն է, որպեսզի ավելի ու ավելի շատ մարդ յոլա գնա, և սա է մեր իրականության առանցքային բնորոշումը։ Մինչդեռ մենք մեր նպատակները պետք է ձևակերպենք, մեր խնդիրը լինի, որ ավելի ու ավելի շատ մարդ օրինական, մրցակցային աշխատանքով հարստանալու իրական հնարավորություն ունենա»։
Ըստ վարչապետի, պետությունը պետք է օրենսդրությունը, արտաքին ու ներքին քաղաքականությունը համապատասխանեցնի այս կարիքներին։
«Պետք է խոստովանենք, որ հիմնական բանը, որ վերջին 6-6.5 տարում իրար հետ արել ենք, խարխափումն է պատմական ու իրական հայաստանների արանքում։ Մեզնից առաջ ընդհանրապես խարխափում չի եղել, իսկ մենք մեր հիմնական ժամանակն ու էներգիան ծախսել ենք պատմական ու իրական հայաստանների արանքում խարխափելով։ Գուցե ցանկալիից ավելի ուշ, բայց այդ խարխափումն ավարտած է։ Կառավարությունն ու խորհրդարանական մեծամասնությունն որպես ռազմավարություն ընտրել են իրական Հայաստանի հայեցակարգը։ Վստահ եմ՝ աներկբայորեն ժողովուրդը նույնպես ընտրել է իրական Հայաստանը և առաջիկա պատեհ առիթով այդ ընտրությունը կվերահաստատի»։

Prime Minister Nikol Pashinyan has stated that one problem needs to be solved: to create an opportunity for more and more working and active people to become rich. "Not to get by, but to get rich. Our government's whole meaning and purpose is to make more and more people get along, and this is the key definition of our reality. While we should formulate our goals, our task should be for more and more people to have a real opportunity to get rich with legal, competitive work."
According to the Prime Minister, the state should adapt the legislation and foreign and domestic policy to these needs.
"We must admit that the main thing that we have done with each other in the last 6-6.5 years is the separation between historical and real Armenians. Before us, there was no confusion, and we spent most of our time and energy in confusion between historical and real Armenia. Maybe later than desired, but the attack is over. The government and the parliamentary majority chose the concept of real Armenia as a strategy. I am sure the people have also chosen the real Armenia without hesitation and will reaffirm that choice on the next occasion."