Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոբախիձեին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում «Վրացական երազանք» կուսակցության տպավորիչ հաղթանակի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո՛ պարոն վարչապետ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում «Վրացական երազանք» կուսակցության տպավորիչ հաղթանակի կապակցությամբ:
Վրաստանի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը Հայաստանի կառավարության արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից է։ Լիահույս եմ, որ Վրաստանում Ձեր առաջնորդության առաջիկա տարիների ընթացքում և մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ անշեղորեն կզարգանա ու կընդլայնվի Հայաստանի և Վրաստանի փոխգործակցությունը։
Մեր երկրների միջև հաստատված ռազմավարական գործընկերությունը շոշափելի հնարավորություններ է ստեղծում ընդհանուր մարտահրավերներին համատեղ դիմակայելու և մեր տարածաշրջանն ավելի կայուն, անվտանգ ու բարգավաճ դարձնելու համար։
Օգտվելով առիթից, Ձե´րդ գերազանցություն, մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն և ամենայն բարիք, իսկ Վրաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ անշեղ զարգացում և կայուն առաջընթաց»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Ираклию Кобахидзе по случаю впечатляющей победы партии «Грузинская мечта» на парламентских выборах в Грузии. В сообщении говорится:
Сердечно поздравляю партию «Грузинская мечта» с впечатляющей победой на парламентских выборах в Грузии.
Постоянное развитие отношений с Грузией является одним из внешнеполитических приоритетов правительства Армении. Искренне надеюсь, что в ближайшие годы Вашего руководства в Грузии и благодаря нашим совместным усилиям сотрудничество между Арменией и Грузией будет стабильно развиваться и расширяться.
Установленное стратегическое партнерство между нашими странами создает реальные возможности для совместного решения общих проблем и повышения стабильности, безопасности и процветания нашего региона.
Пользуясь случаем, Ваше Превосходительство, желаю Вам успехов и всего наилучшего, а братскому народу Грузии – устойчивого развития и устойчивого прогресса».