Նախագահը ստորագրել է սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 24-ին ստորագրել է «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին» կանոնակարգը վավերացնելու մասին» օրենքը. այս մասին Radar Armenia-ին հայտնեցին նախագահի աշխատակազմից։
Ըստ նախագահականի՝ Խաչատուրյանն այն ստորագրել է երեկ՝ հոկտեմբերի 24-ին։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ-ն հոկտեմբերի 23-ին վավերացրեց կանոնակարգը հաստատելու մասին օրենքը. այն ստացել էր 67 կողմ ձայն։

The President signed the regulation of the demarcation commissions
The presidential office reported Radar Armenia that on October 24, the President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, signed the law "On Ratifying the Regulation on the Joint Activities of the Commission on Demarcation and Border Security of the State Border between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the State Commission on the Demarcation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia."
On October 23, the National Assembly ratified the law to approve the regulations. It received 67 votes.