Նախագահը ստորագրել է սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 24-ին ստորագրել է «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին» կանոնակարգը վավերացնելու մասին» օրենքը. այս մասին Radar Armenia-ին հայտնեցին նախագահի աշխատակազմից։
Ըստ նախագահականի՝ Խաչատուրյանն այն ստորագրել է երեկ՝ հոկտեմբերի 24-ին։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ-ն հոկտեմբերի 23-ին վավերացրեց կանոնակարգը հաստատելու մասին օրենքը. այն ստացել էր 67 կողմ ձայն։

24 октября Президент Республики Ваагн Хачатурян подписал закон «Об ратификации регламента о совместной деятельности Комиссии по демаркации и безопасности государственной границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по Демаркация Государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения». Об этом Radar Armenia сообщили в канцелярии президента.
По данным канцелярии президента, Хачатурян подписал его вчера, 24 октября.
Напомним , Национальное собрание ратифицировало закон об утверждении регламента 23 октября, он получил 67 голосов.