Հայտնի է՝ ինչ է քննարկվել Փաշինյան-Ալիև հանդիպմանը
2024 թվականի հոկտեմբերի 24-ին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել են Ռուսաստանի Դաշնության Կազան քաղաքում՝ BRICS-ի 16-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում։
Կողմերը քննարկել են երկկողմ խաղաղության օրակարգի առաջմղմանը վերաբերող հարցեր՝ ներառյալ խաղաղության պայմանագիրը, սահմանների սահմանազատումը, սահմանագծումը և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Արտգործնախարարներին հանձնարարվել է շարունակել «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի շուրջ երկկողմ բանակցությունները՝ հնարավորինս սեղմ ժամկետում այն վերջնականացնելու և կնքելու նպատակով։

It is known what was discussed at the Pashinyan-Aliyev meeting
On October 24, 2024, the Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, and the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, met in Kazan, Russia, within the framework of the 16th BRICS summit.
The parties discussed issues related to promoting the bilateral peace agenda, including the peace agreement, border demarcation, and other issues of mutual interest.
The foreign ministers were instructed to continue the bilateral negotiations on the agreement "On the establishment of peace and interstate relations" to finalize and conclude it as soon as possible.