ԵՄ դեսպանի հետ քննարկվել են ավիացիոն ոլորտին վերաբերող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը երեկ ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Նախարարը բարձր է գնահատել ԵՄ դեսպանի կատարած աշխատանքը` նախարարության հետ համագործակցության բոլոր ոլորտներում։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Մասնավորապես քննարկվել են համայնքների հետ աշխատանքի, էներգետիկ ոլորտի, ճանապարհաշինության, ճանապարհային անվտանգության բարելավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների վերաբերյալ հարցեր։
Քննարկվել են նաև ավիացիոն ոլորտին վերաբերող հարցեր։ Նախարար Սանոսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին հատկապես այս ոլորտում ցուցաբերած աջակցության համար։
Քննարկվել են «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրին վերաբերյալ հարցեր։ ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը վերահաստատել է ԵՄ աջակցությունը Կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին։
ԵՄ դեսպանը տեղեկացրել է, որ պատրաստ են աջակցել նաև Լոռու և Տավուշի մարզերում աղետից վնասված ենթակառուցվածքների վերականգնմանը։

Questions related to the aviation sector were discussed with the EU ambassador
Minister of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Armenia Gnel Sanosyan received Ambassador Vassilis Maragos, head of the European Union Delegation to Armenia, yesterday.
The minister highly appreciated the work done by the EU ambassador in all spheres of cooperation with the ministry. During the meeting, several issues of bilateral interest were discussed.
In particular, issues related to working with communities, the energy sector, road construction, and road safety improvements were discussed.
Issues related to the aviation sector were also discussed. Minister Sanosyan thanked the ambassador for his support, especially in this field.
Questions regarding the "Crossroads of Peace" program were discussed. The head of the EU delegation reaffirmed the EU's support for the "Crossroads of Peace" project presented by the Government.
The EU ambassador said they are ready to support the restoration of infrastructures damaged by the disaster in the Lori and Tavush regions.