«Արդարադատության նախարարը շուտով կնշանակվի». Պապոյան
ՔՊ փոխնախագահ, էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն անդրադարձել է արդարադատության նախարարի թեկնածուի շուրջ քննարկումներին։ Նա նշել է, որ թեկնածուները շատ են.
«Թեկնածուների մի մասը, որոնց մեջ արժանավորներ կային, որոնք կարող էին լավ ղեկավարել նախարարությունը, տարբեր պատճառներով, նաև՝ իրենց ներկա աշխատանքով ու պատասխանատվությամբ պայմանավորված, հրաժարվեցին նախարար դառնալ»,- ասել է նա։
Ըստ Պապոյանի՝ կադրերի սղության մասին հարցը փիլիսոփայական է. «Եւ՛ կա, և՛ չկա։ Միշտ էլ կադրային սղության խնդիրը կա»։
Ըստ նրա՝ կան թեկնածուներ, և շուտով նախարարի նշանակումը կլինի. «Քաղաքական թիմից կլինի, միգուցե, ոչ կուսակցությունից, բայց թիմից կլինի»,- ասել է նա։

«Министр юстиции скоро будет назначен ». Папоян
Заместитель председателя ГД, министр экономики Геворг Папоян коснулся дискуссий по поводу кандидата на пост министра юстиции. Он отметил, что кандидатов много.
"Часть кандидатов, среди которых были достойные, которые могли бы хорошо руководить министерством, по разным причинам, в том числе в силу их нынешней работы и ответственности, отказались стать министрами", - сказал он.
По словам Папояна, вопрос нехватки кадров носит философский характер. «И есть и нет. Всегда существует проблема нехватки кадров».
По его словам, кандидаты есть, и министр будет назначен в ближайшее время. «Он будет от политической команды, может быть, не от партии, но от команды», - сказал он.