«Ադրբեջանի հետ ունենք երկկողմ բանակցությունների ձևաչափ». Միրզոյան
«Մենք առաջին պահից էլ մասնակցել ենք «3+3» հարթակի աշխատանքներին, և կարծում եմ՝ կշարունակենք մասնակցել։ Մենք կարևորում ենք տարածաշրջանում մեր հարևանների հետ հարաբերությունները»,- ասել է նա։
Անդրադառնալով հարցին, թե դա ինչպես կարող է ծառայել Հայաստան-Ադրբեջան բանակցությունների հարթակ, նա նշել է. «Այդ առաջարկը, մեծ հաշվով, չկա էլ, եթե լինի էլ, մենք նպատակահարմար չենք գտնի դրան դրական արձագանքել, որովհետև մենք Ադրբեջանի հետ ունենք մեր երկկողմ բանակցությունների ձևաչափը, ընդ որում՝ բոլոր ուղղություններով․ և սահմանազատման, և խաղաղության պայմանագրի շուրջ, և հարաբերությունների կարգավորման»։
Միրզոյանը նաև ասել է, թե առաջին անգամ չէ, որ Բաքվից ոչ կառուցողական հռետորաբանություն են նկատում, բայց դա Հայաստանին չի շեղի իր ռազմավարությունից։

"We have a format of bilateral negotiations with Azerbaijan." Mirzoyan
"We have participated in the work of the "3+3" platform from the beginning, and I think we will continue to participate. We value relations with our neighbors in the region," he said.
Turning to the question of how it can serve as a platform for Armenia-Azerbaijan negotiations, he noted. "That proposal, by and large, does not exist, and even if there is, we will not find it appropriate to respond positively to it because we have the format of our bilateral negotiations with Azerbaijan and in all directions. And demarcation, a peace treaty, and relations settlement."
Mirzoyan also said that Baku's non-constructive rhetoric has been noticed before, but this will not distract Armenia from its strategy.