Քննարկվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնական, ազգային անվտանգության խորհրդի Եվրոպայի հարցերով տնօրեն Մայքլ Քարփենթերին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերություններն ընդգրկող հարցերի լայն շրջանակ, անդրադարձել են արդեն իսկ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին և նախանշել հետագա համագործակցության ուղիները:
Հանդիպմանը քննարկվել է արտատարածաշրջանային և տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, որի շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքին: ՀՀ ԱԽ քարտուղարը վերահաստատել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ կնքման պատրաստակամությունը:

The process of regulating Armenian-Azerbaijani relations was discussed
On November 22, Armen Grigoryan, the Secretary of the RA Security Council, received Michael Carpenter, the US President's Special Assistant and director of European Affairs of the National Security Council.
The interlocutors discussed a wide range of issues related to Armenian-American bilateral relations, reflected on implementing the agreements already reached, and outlined ways of further cooperation.
The meeting discussed the extra-regional and regional security situation, and the negotiation process for the settlement of Armenian-Azerbaijani relations was also discussed. The Secretary of the RA Security Council reaffirmed readiness to sign a peace treaty with Azerbaijan immediately.