Սիմոնյանը բարեկամական խմբի պատգամավորներին է ներկայացրել խաղաղության պայմանագրի կնքման մանրամասները
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Չեխիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հանդիպել է նաեւ Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Մարեկ Բենդայի հետ:
Զրուցակիցների քննարկումների կենտրոնում են եղել երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության ու առկա կապերն ակտիվացնելու հարցերը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը բարեկամական խմբի պատգամավորներին է ներկայացրել նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի կնքման մանրամասները: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցին:

В рамках своего официального визита в Чехию Председатель НС РА Ален Симонян также встретился с председателем группы дружбы Чехия-Армения Палаты депутатов парламента Чехии Мареком Бендой.
В центре обсуждений собеседников оказались вопросы сотрудничества парламентов двух стран и активизации существующих связей.
Спикер НС РА также представил депутатам группы дружбы подробности подписания мирного договора между Арменией и Азербайджаном. Был также затронут вопрос об армянских военнопленных, содержащихся в Азербайджане.