Էրդողանի հետ «3+3»-ի արտգործնախարարները քննարկել են խաղաղության գործընթացը
Թուրքիայի նախահահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Ադրբեջանի, Հայաստանի, Ռուսաստանի Դաշնության և Իրանի արտաքին գործերի ղեկավարների հետ հանդիպմանը քննարկել է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության գործընթացը, հայտնում է Anadolu գոծակալությունը։
Ըստ հաղորդագրության՝ քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և գլոբալ հարցեր։ Էրդողանը աջակցություն է հայտնել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղություն ապահովելու ջանքերին։
Նշելով, որ Թուրքիան կշարունակի բոլոր տեսակի աջակցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև կայուն խաղաղության ապահովմանն ուղղված ջանքերին, Էրդողանն ընդգծել է, որ «տարածաշրջանում իրադարձությունների զարգացումը անհրաժեշտ է դարձնում ամրապնդել համագործակցությունն ու համերաշխությունը, և որ հարթակի վերափոխումը դեպի ինստիտուցիոնալ կառույցն ավելի արդյունավետ կդարձնի երկխոսության մեխանիզմը»։

"3+3" foreign ministers discussed the peace process with Erdogan
Turkish President Recep Tayyip Erdogan discussed the sustainable peace process in the South Caucasus at a meeting with the heads of foreign affairs of Azerbaijan, Armenia, the Russian Federation, and Iran, reports Anadolu Agency.
Regional and global issues were also discussed in the report. Erdogan expressed support for efforts to ensure peace between Azerbaijan and Armenia.
Noting that Turkey will continue to support efforts aimed at ensuring stable peace between Azerbaijan and Armenia, Erdogan emphasized that "the development of events in the region makes it necessary to strengthen cooperation and solidarity and that the transformation of the platform into an institutional structure will make the dialogue mechanism more effective."