Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարարը պարգևատրել է ՀՀ դեսպանին
Հոկտեմբերի 16-ին Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանին ընդունեց Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լըկորնյուն։
Հանդիպման ընթացքում Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարարն ու Հայաստանի դեսպանը հանգամանալից անդրադարձ կատարեցին Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջև պաշտպանական համագործակցության ընթացքին և փոխգործակցության խորացման հեռանկարներին, այդ թվում՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի՝ առաջիկայում ծրագրված Ֆրանսիա այցի օրակարգին։
Դեսպան Տոլմաջյանն իր երախտագիտությունը հայտնեց նախարար Լըկորնյուին Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջև բարեկամության ամրապնդման և պաշտպանական համագործակցության ընդլայնման հարցում վերջինիս սկզբունքային հանձնառության և այդ ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի համար։
Հանդիպման ավարտին նախարար Լըկորնյուն Հասմիկ Տոլմաջյանին պարգևատրեց Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարարության «Ազգային պաշտպանության» ոսկե մեդալով` Ֆրանսիայում դիվանագիտական գործունեության ընթացքում նշանակալի ձեռքբերումների և պաշտպանական ոլորտում հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար։

The Minister of Armed Forces of France awarded the Ambassador of Armenia
On October 16, Armenian Ambassador to France Hasmik Tolmajyan was received by French Minister of Armed Forces Sebastien Lecornu.
During the meeting, the Minister of the Armed Forces of France and the Ambassador of Armenia detailed the progress of defense cooperation between Armenia and France and the prospects of deepening cooperation, including the agenda of RA Defense Minister Suren Papikyan's upcoming visit to France.
Ambassador Tolmajyan expressed his gratitude to Minister Lecornu for his principled commitment to strengthening friendship and expanding defense cooperation between Armenia and France and for the steps taken in that direction.
At the end of the meeting, Minister Lecornu awarded Hasmik Tolmajian the "National Defense" gold medal of the Ministry of Defense of France for his significant achievements during diplomatic activity in France and his significant contribution to strengthening Armenian-French relations in defense.