Կարևորվել է ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությունը
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Դաշնային ոստիկանության նախագահ Դիտեր Ռոմանի հետ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները կարևորել են ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում, ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդգծել ու առանձնակի գնահատել է գերմանական կողմի ներդրումն առաքելության գործունեության շրջանակներում:
Կողմերը քննարկել են անվտանգության ոլորտում Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ համագործակցության հնարավորությունները:

The activity of the EU observation mission was highlighted
During his working visit to the Federal Republic of Germany, Armen Grigoryan, Secretary of the RA Security Council, met with Dieter Romann, President of the Federal Police.
At the meeting, the interlocutors highlighted the activities of the EU civilian observation mission in Armenia, within the framework of which the Secretary of the RA Security Council emphasized and mainly evaluated the contribution of the German side to the mission's activities.
The parties discussed the possibilities of bilateral security cooperation between Armenia and Germany.