ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը Ժնևում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել
Հոկտեմբերի 12-16-ն Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը Շվեյցարիայում էր: Ժնեւում կայացավ Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովը, որի ընդհանուր քննարկումների ժամանակ ելույթ ունեցավ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, հայտնում են Ազգային ժողովից։
Ժնեւ կատարած այցի շրջանակում Ալեն Սիմոնյանը հանդիպումներ ունեցավ Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղար Մարտին Չունգոնգի, Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահի եւ Ֆրանսիայի, Դանիայի ու Հնդկաստանի պատվիրակությունների ղեկավարների հետ:
Քննարկվեցին բազմակողմ օրակարգային թեմաներից մինչեւ միջխորհրդարանական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:

The delegation led by the Speaker of the National Assembly held several meetings in Geneva
On October 12-16, the delegation led by the Speaker of the National Assembly was in Switzerland. The 149th Assembly of the Inter-Parliamentary Union was held in Geneva, during the general discussions of which the President of the National Assembly, Alen Simonyan, made a speech, the National Assembly informs.
During his visit to Geneva, Alen Simonyan met with the General Secretary of the Inter-Parliamentary Union, Martin Chungong, the President of the Grand National Assembly of Turkey, and the heads of the delegations of France, Denmark, and India.