Նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել է Ղազախստան
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը պաշտոնական այցով ժամանեց Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ինքնաթիռը վայրէջք կատարեց Աստանայի Նուրսուլթան Նազարբաևի անվան միջազգային օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորեցին Ղազախստանի փոխվարչապետ Սերիկ Ժումանգարինը, ԱԳ նախարարի տեղակալ Էրմուխամբետ Կոնուսպաևը, ինչպես նաև Աստանայի փոխքաղաքապետ Էրիկ Մեյրխանովը և ՀՀ-ում Ղազախստանի դեսպան Բոլատ Իմանբաևը:
Ղազախստան կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստան-Ղազախստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Վաղարշակ Հակոբյանը, Ղազախստանում ՀՀ դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը և այլոք:
Այցի շրջանակներում Ղազախստանի նախագահի  Ակորդա նստավայրում երկու երկրների նախագահները բանակցություններ կվարեն և կքննարկեն հայ-ղազախական համագործակցության զարգացման օրակարգին առնչվող հարցեր:

The President arrived in Kazakhstan on an official visit
The President of the Republic of Armenia, Vahagn Khachaturyan, arrived in the capital of Kazakhstan, Astana, on an official visit.
According to the "Armenpress" correspondent, the plane of RA President Vahagn Khachaturyan landed at Nursultan Nazarbayev International Airport in Astana, where he was welcomed by Kazakhstan's Deputy Prime Minister Serik Zhumangarin, Deputy Foreign Minister Ermukhambet Konuspaev, as well as Astana Deputy Mayor Erik Meirkhanov and Kazakh Ambassador to Armenia Bolat Imanbaev. :
Within the framework of the visit to Kazakhstan, the delegation led by the President of the Republic of Armenia also includes Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Mnatsakan Safaryan, Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia Zhanna Andreasyan, Member of the National Assembly of the Republic of Armenia, Head of the Armenia-Kazakhstan Parliamentary Friendship Group Vagharshak Hakobyan, Ambassador of the Republic of Armenia to Kazakhstan Armen Ghevondyan and others.
Within the framework of the visit, the two countries presidents will hold talks and discuss issues related to the development agenda of Armenian-Kazakh cooperation at the Akorda residence of the President of Kazakhstan.