Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Պուտինի ծննդյան օրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առիթով: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս՝ Ձեր ծննդյան օրվա առիթով։
Կարծում ենք, որ այս փուլում առանձնահատուկ շեշտվում է Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված հետևողական գործունեության անհրաժեշտությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Ակնկալում եմ Երևանի և Մոսկվայի միջև փոխշահավետ փոխգործակցության համատեղ ակտիվացում, ինչպես նաև փոխըմբռնման, վստահության և մեր պետությունների շահերը հաշվի առնելու վրա հիմնված բազմաշերտ երկխոսության զարգացում։

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Russian Federation, Vladimir Putin, on the occasion of his birthday. The message states:
Please accept my sincere congratulations and best wishes on your birthday.
At this stage, the need for consistent activities to strengthen the mutually beneficial cooperation between the Republic of Armenia and the Russian Federation in all areas of mutual interest is particularly emphasized.
I expect Yerevan and Moscow to jointly activate mutually beneficial interactions and develop a multi-layered dialogue based on mutual understanding, trust, and consideration of our states' interests.