Միրզոյանը և Դյուսեյը քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
Հոկտեմբերի 3-ին Փարիզում՝ Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովի շրջանակներում, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Տոգոյի արտաքին գործերի, Աֆրիկյան ինտեգրացիայի և սփյուռքի նախարար Ռոբերտ Դյուսեյի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են Հայաստանի և Տոգոյի միջև երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացումը՝ օրակարգը համագործակցության տարբեր ոլորտներով հարստացնելու, փոխայցելությունների, ինչպես նաև իրավապայմանագրային դաշտն ընդլայնելու միջոցով։ Որպես համագործակցության ներուժ ունեցող ոլորտներ առանձնանշվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, կրթության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ուղղություններ։
Արարատ Միրզոյանը և Ռոբերտ Դյուսեյը մտքեր են փոխանակել նաև բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցության, ինչպես նաև տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։

Mirzoyan and Ducey discussed regional issues
On October 3, in Paris, within the framework of the Francophonie Ministerial Forum, the Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, met with the Minister of Foreign Affairs, African Integration and Diaspora of Togo, Robert Ducey.
During the meeting, the parties emphasized activating bilateral relations between Armenia and Togo by enriching the agenda with various areas of cooperation through mutual visits and by expanding the field of legal contracts. Information technologies, education, and other directions of mutual interest were identified as areas with potential for cooperation.
Ararat Mirzoyan and Robert Ducey also exchanged ideas on cooperation on multilateral platforms and regional issues.