Վարչապետը մեկնաբանել է ՄԱԿ-ում իր ելույթը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադարձել է ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայում ունեցած ելույթին, որտեղ կոչ էր արել նայել ապագային։
Նա հիշեցրել է, որ այդ ամբիոնից 4-րդ ելույթն էր, և որոշել է, որ իր ելույթն այդ տրամաբանությունը պետք է ունենա. «Որովհետև դա է համապատասխանում Հայաստանի պետական շահերին»,- ասել է նա։
Վարչապետը խոսել է նաև անվտանգության երաշխիքների մասին՝ ասելով. «Մարդիկ իրենց անվտանգությունը չեն կարողանում երաշխավորել, մե՞ր անվտանգությունն ինչու պիտի երաշխավորեն»։
Նա խոսել է նաև ԼՂ բնակչության վերադարձի մասին՝ շեշտելով, որ իրատեսական չի համարում դա այն ձևակերպումներով, որոնք արտահայտում են ԼՂ նախկին պաշտոնյաները։

The Prime Minister commented on his speech at the United Nations (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan, during the NA-government question-and-answer session, referred to his speech at the UN General Assembly, in which he called for looking to the future.
He reminded me that it was his 4th speech from that podium, and he decided it should have that logic. "Because it corresponds to the state interests of Armenia," he said.
The Prime Minister also discussed security guarantees, saying, " If people cannot guarantee their safety, why should they guarantee our safety?"
He also spoke about the return of the NK population, stressing that he does not consider it realistic in the terms expressed by former NK officials.