ՀՀ-ում է ԱՄՆ Պաշտպանության հետախուզական գործակալության ներկայացուցչը
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ Պաշտպանության հետախուզական գործակալության Եվրոպայի և Եվրասիայի տարածաշրջանային կենտրոնի տնօրեն Պատրիկ Պրայորին:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել ու կարևորել է Պ.Պրայորի այցը Հայաստան և գոհունակությամբ ընդգծել Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների սերտ համագործակցության արդյունքում ձևավորված փոխգործակցությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մի շարք օրակարգային հարցերի շուրջ և նախանշել համագործակցության հետագա ուղղությունները, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ անվտանգային համակարգի կատարելագործմանն ու արդիականացմանը նպատակաուղղված բարեփոխումները:
Կողմերը նաև քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու շոշափել արտատարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին առնչվող որոշ հարցեր:

The representative of the US Defense Intelligence Agency is in Armenia
On October 2, Secretary of the RA Security Council Armen Grigoryan received Patrick Pryor, the director of the Europe and Eurasia Regional Center of the US Defense Intelligence Agency.
The Secretary of the Security Council welcomed and highlighted P. Pryor's visit to Armenia and emphasized with satisfaction the interaction formed due to the close cooperation of Armenia-US bilateral relations.
The interlocutors exchanged ideas on a number of agenda issues and outlined the future directions of cooperation. Within this framework, the Security Council Secretary presented the reforms aimed at improving and modernizing the RA security system.
The parties also discussed the regional security situation and touched on some issues related to the extra-regional security environment.