Հայաստանը կարևորում է հանքարդյունաբերության ոլորտում նոր տեխնոլոգիաների ներդրումը
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է ԻԻՀ արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարար Սեյեդ Մոհամմադ Աթաբաքի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարար Սանոսյանը ողջունել է Սեյեդ Մոհամմադ Աթաբաքին և շնորհավորել պաշտոնում նշանակման կապակցությամբ։ Նախարարը վստահություն է հայտնել շարունակել առկա համագործակցությունը ՏԿԵ նախարարությանն առնչվող ոլորտներով։
ԻԻՀ նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են հանքարդյունաբերության ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր։
Նախարար Սանոսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը շատ է կարևորում հանքարդյունաբերության ոլորտում նոր տեխնոլոգիաների ներդրումը։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում փոխադարձ այցեր կազմակերպել՝ փորձի փոխանակման, հանքարդյունաբերության ոլորտում հանագործակցությունը խորացնելու նպատակով։

Armenia attaches importance to the introduction of new technologies in the field of mining industry
The Minister of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Armenia, Gnel Sanosyan, received the delegation led by the Minister of Industry, Mines and Trade of the Republic of Armenia, Seyed Mohammad Atabak.
Minister Sanosyan welcomed Seyed Mohammad Atabak and congratulated him on his appointment. The minister expressed confidence in continuing the existing cooperation in the fields related to the Ministry of Energy and Mineral Resources.
In his turn, the Minister of Iran thanked him for the reception.
During the meeting, several issues related to the mining industry were discussed.
Minister Sanosyan emphasized that Armenia attaches great importance to introducing new technologies in the mining field.
An agreement was reached to organize mutual visits shortly to exchange experience and deepen cooperation in the mining field.