Միրզոյանը մասնակցել է Վարշավայի անվտանգության ֆորումին
Մեկնարկել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը Լեհաստան, որտեղ ՀՀ-ն առաջին անգամ ԱԳ նախարարի մակարդակով մասնակցում Վարշավայի անվտանգության ֆորումին։
Ֆորումի նախագահ Կատաժինա Պիսարսկայայի կողմից պաշտոնական դիմավորումից հետո նախարար Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ֆորումի հիմնադիր, «Կազիմիր Պուլասկի» հիմնադրամի նախագահ Զբիգնև Պիսարսկիի հետ։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի, այդ թվում՝ Վարշավայի անվտանգության և սեպտեմբերին Երևանում անցկացված «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային ֆորումների միջև հնարավոր համագործակցության շուրջ։ Անդրադարձ է կատարվել ԵՄ հետ ՀՀ գործընկերության խորացմանն ուղղված ջանքերին և այդ ուղղությամբ մասնավորապես Լեհաստանի գործընկերների հետ համագործակցության հարցերի։

Мирзоян принял участие в Варшавском форуме по безопасности
Начался визит министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна в Польшу, где РА впервые участвует в Варшавском форуме по безопасности на уровне министра иностранных дел.
После официального приветствия президента форума Катажиной Писарской министр Мирзоян встретился с основателем форума, президентом фонда "Казимир Пуласки" Збигневом Писарским.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес, в том числе по безопасности в Варшаве и возможному сотрудничеству между международными форумами "Ереванский диалог", прошедшими в сентябре в Ереване. Были затронуты усилия, направленные на углубление партнерства РА с ЕС и, в частности, вопросы сотрудничества с польскими партнерами в этом направлении.