Միրզոյանը մասնակցել է Վարշավայի անվտանգության ֆորումին
Մեկնարկել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը Լեհաստան, որտեղ ՀՀ-ն առաջին անգամ ԱԳ նախարարի մակարդակով մասնակցում Վարշավայի անվտանգության ֆորումին։
Ֆորումի նախագահ Կատաժինա Պիսարսկայայի կողմից պաշտոնական դիմավորումից հետո նախարար Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ֆորումի հիմնադիր, «Կազիմիր Պուլասկի» հիմնադրամի նախագահ Զբիգնև Պիսարսկիի հետ։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի, այդ թվում՝ Վարշավայի անվտանգության և սեպտեմբերին Երևանում անցկացված «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային ֆորումների միջև հնարավոր համագործակցության շուրջ։ Անդրադարձ է կատարվել ԵՄ հետ ՀՀ գործընկերության խորացմանն ուղղված ջանքերին և այդ ուղղությամբ մասնավորապես Լեհաստանի գործընկերների հետ համագործակցության հարցերի։

Mirzoyan participated in the Warsaw Security Forum
RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan's visit to Poland has begun. RA is participating in the Warsaw Security Forum at the foreign minister's level for the first time.
After the official welcome by the forum's president, Katarzyna Pisarskaya, Minister Mirzoyan met with the forum's founder, the president of the "Casimir Pulaski" Foundation, Zbigniew Pisarski.
The interlocutors exchanged views on issues of mutual interest, including security in Warsaw and possible cooperation between the international forums "Yerevan Dialogue" held in Yerevan in September. Reference was made to the efforts to deepen RA's partnership with the EU, particularly the cooperation issues with Polish partners.