Նիկոլ Փաշինյանը Կիպրոսի անկախության օրվա առթիվ ուղերձ է հղել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսին՝ Անկախության օրվա առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Կիպրոսի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Կիպրոսի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունները, որոնք աչքի են ընկնում միմյանց համերաշխություն և աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամությամբ:
Կցանկանայի գոհունակությամբ նշել երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, ինչի մասին են վկայում տարբեր հարթակներում հանդիպումների ինտենսիվությունը և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության զարգացումը:
Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև ամուր բարեկամության վրա խարսխված առանձնահատուկ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ընդլայնվել՝ ի բարօրություն երկու պետությունների և ժողովուրդների:»:

Nikol Pashinyan sent a message on the occasion of Cyprus Independence Day
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Cyprus, Nikos Christodoulidis, on the occasion of Independence Day, in which it is expressly said:
"I heartily congratulate you on the Independence Day of the Republic of Cyprus.
Armenia highly values ​​the traditional friendly relations with Cyprus, which stand out for their willingness to show solidarity and support to each other.
I want to note with satisfaction the high level of political dialogue between the two countries, as evidenced by the intensity of meetings on various platforms and the development of mutually beneficial cooperation in all areas of bilateral interest.
The unique relations between our peoples, based on solid friendship, will continue to develop and expand for the benefit of both states and peoples.