ԱՄՆ-ը հպարտությամբ աջակցում է հայ-ամերիկյան կոմերցիոն կապերի ամրապնդմանը
Դեսպան Քվինը, հանդես գալով «Ամերիկյան երկրների մրցունակության փոխանակում» ծրագրի մասնակիցների առաջ, ընդգծել է, որ Հայաստանը բաց է բիզնեսի համար։ Նա նշել է, որ Միացյալ Նահանգները հպարտությամբ աջակցում է հայ-ամերիկյան կոմերցիոն կապերի ամրապնդմանը և Հայաստանի կայուն տնտեսական զարգացմանը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների։
Ծրագիրն իրականացվում է Ամերիկյան պետությունների կազմակերպության (OAS) հովանու ներքո՝ ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ։ Առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում կդիտարկվեն կոմերցիոն կապերի ընդլայնման և տնտեսական զարգացման, նորարարության և ձեռնարկատիրական համագործակցության խթանման հեռանկարներն ու հնարավորությունները։
Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի է ունեցել «Ամերիկյան երկրների մրցունակության փոխանակում» (ACE Armenia) ծրագրի բացման հանդիսավոր արարողությունը։

The USA proudly supports the strengthening of Armenian-American commercial ties
Speaking to the participants of the "Exchange of Competitiveness of American Countries" program, Ambassador Kvien emphasized that Armenia is open for business. She noted that the United States proudly supports the strengthening of Armenian-American commercial ties and the stable economic development of Armenia for the benefit of our people.
The program is implemented under the auspices of the Organization of American States (OAS), with the support of the US Department of Commerce and the RA Ministry of Economy. In the coming week, prospects and opportunities for expanding commercial ties and promoting economic development, innovation, and business cooperation will be considered.
It should be noted that the opening ceremony of the "Exchange of Competitiveness of American Countries" (ACE Armenia) program took place today.