«Արդարադատության նախարարը վտանգավոր հայտարարություններ է անում». Անդրանիկ Քոչարյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ես կուզեի, որ Գրիգոր Մինասյանը սահմանադրություն կարդա». հայտարարել է ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով փոխնախարար Սիրվարդ Գևորգյանի հրաժարականից հետո նախարար Գրիգոր Մինասյանի գրառմանը։
«Արդարադատության նախարարը, փաստորեն, սահմանադրություն չի կարդացել և չգիտի, որ պատգամավորները խժդժությամբ չեն զբաղվում։ Նրանք սահմանադրությամբ վերապահված իրենց լիազորություններն են իրացնում»։
Ըստ Քոչարյանի՝ ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ ժողովուրդը դժգոհ է երկրում արդարադատության ռեֆորմների ընթացքից ու բովանդակությունից, ինչպես նաև կադրային քաղաքականությունից. «Արդարադատության նախարարը շատ անթույլատրելի ու վտանգավոր հայտարարություն է արել. նա պատգամավորներին մեղադրում է խարդավանքների մեջ, սահմանադրական կարգի հետ կապված մի բանավոր տեքստ է ասում։ Կարծում եմ՝ եթե պարոն Մինասյանը մնալու է նախարար, պետք է այստեղ բացատրություն տա՝ ո՞վ է խարդավանքով զբաղվող պատգամավորը»։
Քոչարյանը նաև ասել է, որ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի պաշտոնանկության հարցով քննարկում անցկացնելու համար անհրաժեշտ ստորագրությունները փոխանցվել են «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավարությանը

"The Minister of Justice makes dangerous statements." Andranik Kocharyan (VIDEO)
"I would like Grigor Minasyan to read the constitution," stated Andranik Kocharyan, the chairman of the National Defense and Security Affairs Standing Committee, referring to the post of Minister Grigor Minasyan after Deputy Minister Sirvard Gevorgyan's resignation.
"The Minister of Justice has not read the constitution and does not know that deputies are not engaged in dissent. They exercise their powers reserved by the constitution."
According to Kocharyan, it is no secret that people are dissatisfied with the process and content of justice reforms in the country and personnel policy. "The Minister of Justice made a very impermissible and dangerous statement. he accuses the deputies of conspiracies, says an oral text related to the constitutional order. I think that if Mr. Minasyan is going to remain a minister, he should give an explanation here: who is the deputy involved in the scam?"