«Կիրանցում սահմանազատման գործընթացը բացարձակ օրինական է եղել». փոխվարչապետ
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը այսօր «Եռաբլուրում» լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Կիրանցում տեղի ունեցած սահմանազատման գործընթացը բացարձակ օրինական է եղել․
«Կիրանցում սահմանազատման գործընթացը բացարձակ օրինական է եղել, որևէ հակասություն չկա գործընթացում։ Եթե շատ ուշադիր կարդաք ապրիլի 18-ի արձանագրությունը և ստորագրված կանոնակարգը, կզգաք կապը և կհասկանաք, որ հակասություն չկա գործընթացում»,- հայտարարել է Գրիգորյանը՝ պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե ապրիլի գործընթացը անօրինական է տեղի ունեցել։
Հարցին՝ կա՞ արդյոք պայմանավորվածություն, թե սահմանի որ հատվածում է սահմանազատման գործընթացը շարունակվելու, Գրիգորյանն ասել է.
«Սահմանազատման հաջորդ էտապի հետ կապված դեռևս որոշում չկա։ Մենք պետք է ներպետական կանոնակարգերը ավարտենք»։

"The demarcation process in Kirants is legal." Deputy Prime Minister
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan stated today in a conversation with journalists in "Yerablur" that the border demarcation process in Kirants was legal.
"The demarcation process in Kirants is legal; there is no contradiction. Suppose you read the protocol of April 18 and the signed regulation very carefully. In that case, you will feel the connection and understand that there is no contradiction in the process," said Grigoryan, answering the journalist's question that the April process was illegal.
Grigoryan said there is an agreement on which part of the border the demarcation process will continue.
"There is still no decision regarding the next stage of differentiation. We have to complete the domestic regulations."